Možná už jste si všimli, že se v poslední době těší velké popularitě světlé barvy v interiérech a nejen to. V oblibě jsou i styly retro, venkov, skandinávie, provance, vintage. Sehnat vše v jednom stylu je nejen náročné po stránce pestrosti sortimentu, ale i finančně.

Proto nezřídka můžete vídat několik stylů dohromady a nutno poznamenat, že v tomto ohledu mnozí představují opravdové mistry. Sladit moderní nábytek se světlými barvami, vhodným nábytkem, doladit o bytové textilie, dekorace, to už chce hrstku estetického cítění. Přesto se to většině lidem daří.

Mix různých stylů

Proto není výjimkou vidět moderní matnou bílou kuchyňskou linku se světlými kuchyňskými spotřebiči design retro a doplňky ala venkov – cibuláčky, staré hrnce, cedníky, dřevěné poličky, komody. Případně moderní koženou sedací soupravu, huňaté bílé či světle kávové přehozy, bílé polštářky, lucerničky, svíčky a jiné originální dekorace v oblíbeném stylu provance či vintage, které dokáží velmi zjemnit a zútulnit.

Rádce po internetu

Vznikají různé internetové diskuze a lidé si mezi sebou radí, co by se kde hodilo, čím ještě doplnit, kde co koupit a sehnat. Ve finále je každá domácnost originál a velmi útulná. Chceme tím naznačit, že není vůbec nutné držet se pouze jednoho stylu a naříkat, že nemůžete sehnat stejný styl, případně dvě stejné věci.

Rozdílnosti se nebojte

Originálně mohou vypadat i dvě rozdílné lampičky na vašich nočních stolcích v ložnici. Právě to způsobí, že se vymaníte ze zažitých stereotypů a vaše domácnost ožije, protože do jejího zařizování vložíte kus sebe, případně vzpomínky, použijete-li nábytek či dekorace z půdy po babičce. Nic proti vzorovým pokojíčkům, které jsou nám mnohdy inspirací v nábytkových řetězcích. Ale díky tomu, že se lidé nebojí experimentovat a používat také již dávno odložené věci vznikají originální a neokoukané domácnosti. Samozřejmě nic se nemá přehánět, aby takový interiér pak nepřipomínal vetešnictví. Pamatujte proto, že všeho s mírou.

Obrázek: pixabay.com