Koupelna je místnost, kde celá rodina minimálně 2x denně tráví svůj čas. Ráno hygienou, přípravou a zkrášlováním, večer pak opět hygienou a mnohdy i relaxací. Právě proto by měla působit útulně.

K tomu rozhodně nestačí pouze obklady, dlažba, koupelnový nábytek, ale i správné osvětlení, dekorace a textilie, které by se měly doplňovat s ostatním vybavením. Koupelnové textilie jsou nepostradatelnými pomocníky a určitě se vyplatí mít je hezky sladěné, než každý pes, jiná ves. Barevná ucelenost určitě působí mnohem lépe, než každý ručník jiné barvy a velikosti.

Koupelnové předložky

Koupelnové předložky nejsou v koupelně jen tak. Mají svou důležitou úlohu. Jednak chrání před uklouznutím, ale i stoupnutí na předložku je určitě příjemnější, než na studené dlaždice. Mimo své praktické stránky sehrává i estetickou roli. Dnes lze vybírat z mnoha různých materiálů s kratším či delším vlasem. Pochopitelně kratší je lepší, protože rychleji prosychá a nezadržuje v sobě tolik mikroorganismů. Mimo to existuje i možnost volit mezi různými barvami i vzory.

Ručníky a osušky

Na utírání rukou stačí menší ručníky, pro utírání těla jsou však lepší osušky. U ručníků musíme dbát především na kvalitní a savý materiál. Ručníky musí být i příjemné na dotek. Samozřejmě, že nejlepší volbou jsou přírodní materiály. Dnes je možné zakoupit celou sadu malých i větších ručníků, žínek a osušek, aby se barevně mezi sebou nebili. Snažte se ručníky sladit s koupelnovou předložkou barevně i vzorkem.

Župan

Hodně lidí upřednostňuje župany, především na podzim a v zimě. Je to příjemnější zabalit se po koupeli ihned do teplého župánku. Dokážete-li jeho materiál a vzhled sladit s ostatními textiliemi v koupelně, pak máte vyhráno.

Koupelnové žínky

Nejenže jsou vynikajícími pomocníky při mytí, ale dokážou efektně doladit zbytek koupelny. Jednak mohou mít totožnou barvu, jako další vybavení, ale mnohdy zaujmou i svým zajímavým tvarem.

Obrázek: pixabay.com